[an error occurred while processing the directive]

Zile de nastere

 1 ianuarie

Vladimir Oleanschi – Antrenor emerit al fotbalului

Leonid Istrati 45 ani – Agent de jucători

Victor Pasulko – Fost antrenor al selecționatei Moldovei

3 ianuarie

Gavril Pele Balint – Fost antrenor al selecționatei Moldovei

Vera Onica – Antrenoare a selecționatei feminine U-15 a Moldovei

Mihail Slivinschi 30 ani – Antrenor de copii FC Voran Chișinău

3 ianuarie – Data fondării Milsami Orhei

4 ianuarie

Serghei Dubrovin – Veteran al fotbalului moldovenesc

Nicolai  Moseac – Observator de arbitri FMF

Dorin Bambuleac – Antrenor principal CF Ungheni

5 ianuarie

Boris Boguș 60 ani – Fost membru al Comitetului Executiv FMF Vladimir Albina – Secretar General ARF Râșcani

Ivan Burduniuc – Antrenor de copii Saxan Ciadîr-Lunga

6 ianuarie

Leonid Pascari – Președintele ATF Hâncești

7 ianuarie

Oleg Șișchin 40 ani – Antrenor secund Milsami Orhei

9 ianuarie

Olga Tanschi 40 ani – Secretar al Comitetului de Arbitri FMF Vasile Pruteanu – Membru al Comitetului de Competiții FMF

11 ianuarie

Vasile Traghira – Membru al Comitetului Executiv FMF Vladimir Coev – Agent de jucători

12 ianuarie

Mihai Hâncu – Preşedinte al Asociaţiei Sindicale de Fotbal

Serghei Doneț – Vicepreședinte al Comitetului de Statistică FMF

13 ianuarie

Vitalie Petrosean – Antrenor de copii Varpet Chișinău

14 ianuarie

Mihail Cojusea – Președinte ARF Dubăsari

Oleg Semcov – Agent de jucători

Igor Saţchi – Observator de arbitri FMF

Mihail Andronic – Antrenor de copii CSCT Buiucani

17 ianuarie

Dmitrii Arabadji – Antrenor Dinamo-Auto Tiraspol

18 ianuarie

Ion Parea – Președinte CF Râșcani

Oleg Palii – Antrenor de copii ȘS Bălți

19 ianuarie

Victor Daghi – Ofițer Media UEFA

Ion Cobâleanu – Antrenor principal Intersport-Aroma Cobusca Nouă

Ion Clipa – Veteran al fotbalului moldovenesc

20 ianuarie

Igor Legaci 45 ani – Președinte ARF Telenești

21 ianuarie

Eduard Rotari – Agent de jucători

Nicolae  Macovei – Observator de arbitri FMF Valeriu Raileanu – Antrenor de copii LIRPS Chișinău

23 ianuarie

Dmitrii Vasiliev – Antrenor de copii Narubai-ŞS-2 Rîbnița

24 ianuarie

Gheorghi Sult – Membru al Comitetului Executiv FMF Victor Josan – Observator de arbitri FMF

Roman Onica 40 ani – Antrenor de copii ȘS Măgdăcești

25 ianuarie

Valeriu Plopa – Președinte CS Drochia

26 ianuarie

Evgheni Pusicov – Antrenor principal Narta-ȘS Drăsliceni

27 ianuarie

Petru Caraman – Președinte ARF Slobozia

28 ianuarie

Alexandru Chirilov – Antrenor de portari Zimbru-2 Chișinău

29 ianuarie

Teodor Scafari – Antrenor de copii Sfântul Gheorghe Suruceni

1 februarie

Oleg Fistican 40 ani – Antrenor de copii Rubin Rusia

2 februarie

Ghenadie Chişca – Antrenor de copii ŞS Glodeni

3 februarie

Valeriu Rogozenco – Fost membru al Comitetului Executiv FMF

4 februarie

Veaceslav Caprovoi – Delegat FMF

Valentin Goian – Antrenor de copii ŞS Stăuceni

Gheorghe Bulicanu – Antrenor principal FC Boldureşti

5 februarie

Alexandru Cojuhari – Preşedinte Academia Chişinău

Dumitru Colev 60 ani – Fost membru al Comitetului Executiv FMF

6 februarie

Alexandr Colenco – Antrenor Gloria Edineţ

10 februarie

Vladimir Mura – Antrenor de copii Academia Sheriff Tiraspol

Johnbull Ugbo – Agent de jucători

11 februarie

Alexandru Curteian – Antrenorul naționalei Moldovei

Valeriu Usatiuc – Manager Naționala Moldovei

Victor Tocarciuc – Antrenor de copii ŞS Donduşeni

12 februarie

Nicolae Sandu – Vicepreşedinte FMF

Vasile Koşelev – Antrenori de portari la naţionalele Moldovei

Olga Rusacova – Fotbal feminin

13 februarie

Ion Ţâgârlaş – Antrenor de copii CSCT Buiucani Chişinău

14 februarie

Ruslan Kmit – Vicepreşedinte Dacia Chişinău

15 februarie

Ruslan Zelenenco – Preşedinte FC Floreşti

16 februarie

Gheorghe Cârlan – Vicepreşedinte FMF

Serghei Litra – Antrenor principal FC Floreşti

17 februarie

Grigore Rusu 60 ani – Observator de arbitri FMF

Gheorghe Cimpoieş – Preşedinte UASM Chişinău

18 februarie

Anatol Borş – Delegat FMF

19 februarie

Igor Cuciuc – Veteran al fotbalului moldovenesc

20 februarie

Ivan Danilianţ – Fost antrenor al selecţionatei Moldovei

21 februarie

Serghei Cebotari – Antrenor de copii CSCT Buiucani Chişinău

23 februarie

Alic Barat 60 ani – Regizor sportiv

Iurii Hlîzov – Președintele Sindicatului Naţional „Fotbaliştii Moldovei” Alexandru Doţu – Vicepreşedinte al Comitetului de Apel FMF

24 februarie

Virgil Inculeț 60 ani – Fost Secretar General al FMF Ghenadie Botgros – Antrenor de copii Zimbru Chişinău

25 februarie

Victor Stână – Președinte ARF Cimişlia

Mihai Groza – Secretar General ARF Floreşti

Constantin Jubîrca – Observator de arbitri FMF

26 februarie

Ghenadie Scurtul – Director Tehnic FMF, Delegat UEFA

Victor Doncilă – Preşedinte ARF Străşeni

Serghei Alexandrov 50 ani – Antrenor de copii ŞS Bender

27 februarie

Anatol Rîbac – Veteran al fotbalului moldovenesc Gheorghe Tegleaţov – Veteran al fotbalului moldovenesc Sergiu Botnăraş – Antrenor secund al selecţionatei Moldovei

Svetlana Patraş – Asistent al Coordonatorului Proiectului OFFS Moldova

Natalia Ceban – Inspector Federal

Arcadie Zaporojanu – Agent de jucători

28 februarie

Vitalie Galat – Antrenor de portari

1 martie

Vladislav Pocotilo – Instructor OFFS, antrenor regional

Serghei Vîbivanțev – Antrenor de copii ŞS-4 Dinamo-Auto Tiraspol

2 martie

Ştefan Vodă 60 ani – Manager al selecționatelor Moldovei Alexandr Zeleniuc – Antrenor de copii ŞS-4 Tiraspol Anatol Bodean – Inspector federal FMF

3 martie

Vladimir Gherasimov – Antrenor de copii ȘS Orhei

Vitalie Leucă – Agent de jucători

5 martie

Anatol Popuşoi – Preşedinte CS Politeh Chişinău

6 martie

Ilan Șor – Preşedinte FC Milsami Orhei

8 martie

Evghenii Pavlov-Bubis – Președintele Asociației de Fotbal pe Plajă din Moldova

10 martie

Joseph S. Blatter – Președintele FIFA

11 martie

Petru Jardan – Vicepreşedinte FC Milsami Orhei

Alexandru Cotorobai – Președinte FC Intersport-Aroma Cobusca Nouă

Valentin Guțan – Președinte CSF Cricova

12 martie

Nicolae Mandrîcenco – Director Sportiv Dinamo-Auto Tiraspol Iurie Gheorghiţă – Preşedintele Comitetului de Etică al FMF Vasile Toloconnicov – Instructor OFFS

13 martie

Gheorghe Stratulat – Agent de jucători

14 martie

Eduard Crețu – Veteran al fotbalului moldovenesc

16 martie

Veaceslav Semionov – Antrenor FC Dacia Chișinău

Ion Homiţchi – Antrenor de copii ŞS Ungheni

Nicolae Adamov – Veteran al fotbalului moldovenesc

17 martie

Victor Senic – Antrenor PGU ŞS4-FC Alga Tiraspol

18 martie

Valeriu Catana – Antrenor FC Academia Chișinău

20 martie

Igor Ciubara – Antrenor de copii CSCT Buiucani

Efim Josanu – Membru al Comitetului FMF Mass-Media și Popularizare a Fotbalului

21 martie

Eugeniu Marcoci – Director Dacia-2 Buiucani Chişinău

21 martie 2002 – Data fondării FC Tiraspol

22 martie

Victor Gîrlă – Secretar General al Asociației Raionale de Fotbal din Glodeni

Vladimir Japalău – Secretar Executiv al Şcolii Federale de Antrenori

23 martie

Ion Coroliuc – Directorul ȘȘ Bălți

24 martie

Pavel Midrigan – Vicepreşedintele Comitetului de Competiții al FMF

25 martie

Aurel Abajeru – Secretar General al Asociației Raionale de Fotbal din Călărași

Tudor Gorea – Preşedinte TV Moldova Sport

27 martie

Veaceslav Manolachi – Rectorul USEFS Eudochim Tataru – Antrenor fotbal

Victor Doibani – Delegat FMF

Alexandru Gaţcan – Jucător al echipei naţionale a Moldovei

Igor Picuşciac – Jucător al echipei naţionale a Moldovei

28 martie

Pavel Cebanu 60 ani – Președintele FMF Constantin Pisica – Antrenor Viișoara Mileștii Mici

Valeriu Ghidrauţan – Președintele Asociației Raionale de Fotbal din Drochia

29 martie

Valentin Cojuhari – Membru al Comitetului de Antrenori al FMF Valeriu Jardan – Veteran al fotbalului din Ungheni

30 martie

Victor Screpeţ 55 ani – Preşedintele CS Anina

31 martie

Vasile Balica 65 ani – Veteran al fotbalului din Cimișlia

3 aprilie

Andrei Grama – Vicepreședinte Real Succes Chișinău

Eugeniu Molovata – Antrenor de copii Academia Rubin Kazan

4 aprilie 1997 – Data fondării Sheriff Tiraspol

4 aprilie

Iurie Antipenco – Observator FMF

7 aprilie

Serghei Afanasenco – Ministrul Tineretului și Sportului

9 aprilie

Petru Soltanici – Director Competiții FMF

Veaceslav Bugneac – Antrenor Sfîntul Gheorghe Suruceni

10 aprilie

Eric Ococo 45 ani – Antrenor secund naționala Moldovei U-19

Andrei Mațiura – Antrenor secund naționala Moldovei U-15

12 aprilie

Alexandru Zui – Președintele Asociației Raionale de Fotbal din Edineț

13 aprilie

Dragoș Hîncu – Manager fotbal

Ion Macari – Veteran al fotbalului moldovenesc, baze sportive

14 aprilie 1990 – Data fondării FMF

14 aprilie

Iurie Bulgăreanu – Secretar General Asociația de Fotbal de Plajă din Moldova

15 aprilie

Valentin Soltanici – Fost Șef al Compartimentului Relații Internaționale FMF

17 aprilie

Igor Negrescu – Antrenor principal FC Dinamo-Auto Tiraspol

18 aprilie

Ion Bologan – Vicepreședinte CF Sparta

Marian Ciobanu – Antrenor copii FC Zimbru

19 aprilie

Boris Harcenco – Fotoreporter fotbal

Alexei Savinov – Antrenor secund FC Tiraspol

20 aprilie

Volodymyr Liutyi – Antrenor principal Saxan Ciadîr-Lunga

21 aprilie

Vladimir Gosperschi  70 ani – veteran al fotbalului moldovenesc Alexandru Burlac – Președintele Asociației de Futsal din Moldova Vitalie Onică – Instructor OFFS, Observator de arbitri

22 aprilie

Ghenadie Pușca 40 ani – Antrenorul naționalei Moldovei U-19

Serghei Cecalin – Veteran al fotbalului

23 aprilie

Serghei Dinov – Antrenor de portari la naționala Moldovei

24 aprilie

Vasile Gobjilă – Președintele Asociației Raionale de Fotbal din Rezina

27 aprilie

Ion Testemițanu – Vicepreședinte al FMF

Vasile Zabrian 55 ani – Președinte FC Dava Soroca

Nicolai Stuleni – Observator de arbitri

30 aprilie

Cristina Samson – Antrenoarea naționalei feminine a Moldovei U-17

1 mai

Vitalie Cuzub  – Antrenor de copii la Şcoala Sportivă Drochia

3 mai

Alexandra Danilenco – Preşedintele Special Olympics

5 mai

Veaceslav Popov – Preşedinte FC Teleneşti

6 mai

Vladimir Bessarab – Preşedintele FC Comrat

12 mai

Eduard Ciobanu – Preşedinte interimar APSM

13 mai

Alexandru Sobcovschi – Agent de jucători

Oleg Molceanov – Inspector Federal FMF, Arbitru FIFA

16 mai

Leonid Tcaci – Antrenor FC Zaria Bălţi

Leonid Ţuşca – Manager fotbal

16 mai 1947 – Data fondării Zimbru Chişinău

17 mai

Eugen Balaban – Manager fotbal

18 mai

Victor Tulba – Preşedintele FC Tiraspol

Constantin Jucov – Preşedinte de onoare Locomotiva Bălți

20 mai

Olesea Berdea – Delegat UEFA, fotbal feminin

Sergiu Cleşcenco – Antrenor

Mihai Dîmbu – Antrenor de copii CSCT Buiucani

21 mai

Nicolae Cebotari – Secretar General FMF

22 mai

Sergiu Panuţa 50 ani – Antrenor de copii Şcoala Sportivă Cricova

Veaceslav Carandaşov 55 ani – Antrenor de copii CSCT Buiucani

24 mai

Veaceslav Maximov – Preşedinte Real Succes, Membru al Comitetului Executiv al FMF

25 mai

Valeri Vasiliev – Directorul Şcolii Sportive nr.4 din Tiraspol

26 mai

Oleg Petrov – Antrenor secund naţionala de futsal a Moldovei

28 mai

Eugen Postu – Secretar General ARF Rezina

1 iunie

Constantin Scripnic 40 ani – Director CS „Futsal Arena FMF”

2 iunie

Victor Lambov 75 ani – Veteran al fotbalului moldovenesc Sergiu Cebotari – Antrenor de copii la ŞSSF Bălţi

3 iunie

Dumitru Margarint – Preşedinte Dinamo-Auto Tiraspol

4 iunie

Nicolai Reaboi – Director FC Grănicerul Glodeni Alexandru Gardaș – Preşedinte Speranţa Nisporeni

5 iunie

Sergiu Chirilov – Antrenor Zimbru-2 Chişinău

6 iunie

Constantin Anghel – Director Executiv CSCT Buiucani Chişinău

9 iunie

Victor Greapcă – Antrenor Real Succes-ŞS 11 Chişinău Anatolie Migul – Antrenor portari la FC Sheriff Tiraspol

11 iunie

Grigore Corzun 70 ani – Delegat FMF Natan Bartfeld – Observator de arbitri

15 iunie

Andrei Globa – Preşedinte ARF Orhei

18 iunie

Ivan Mandrîcenco 50 ani – Antrenor Dacia-2 Buiucani Chişinău

19 iunie

Vladimir Carpișcenco – Veteran al fotbalului moldovenesc

21 iunie

Michel Platini – Preşedintele UEFA Evgheni Ivanov – Antrenor de portari Victor Botezatu – Antrenor

23 iunie

Victor Afanasiev – Director al Şcolii Sportive Specializate Republicane de Fotbal Vladimir Antonov – Observator de arbitri UEFA

25 iunie

Petru Muntean – Observator de arbitri FMF

Oleg Tverdohlebov – Antrenor de copii ŞS Bender

26 iunie

Savelie Coptu – Director CF Râşcani

27 iunie

Vasile Eșanu – Preşedinte CS Moldova Mândreşti Iurie Blonari – Academia de Fotbal FC Sheriff Tiraspol Victor Murahovschi – Antrenor de copii ŞS Bender

28 iunie

Mihail Dreglea – Antrenor de copii ȘS Măgdăceşti

Ruslan Screlea – Antrenor de copii CSCT Buiucani Chişinău

29 iunie

Iurie Ponomariov – Veteran al fotbalului moldovenesc Maxim Lopuhov – Preşedinte Lexmax Stăuceni

1 iulie

Ghenadie Goriuc – Antrenor de copii ȘS Anenii Noi

Nicolae Rusu – Antrenor pregătire fizică FC Krasnodar Rusia

3 iulie

Petru Duluța – Președinte Sparta Selemet

6 iulie

Iurie Osipenco  – Antrenor principal Milsami Orhei

7 iulie

Igor Ursachi – Antrenor principal al naționalei U-21 a Moldovei

8 iulie

Anatolie Postolachi – Președinte ARF Hâncești

9 iulie

Nicolae Budcianîi – Antrenor de copii ȘS Bender

10 iulie

Alexandru Ionașcu – Secretar general ARF Leova

Sergiu Rusu – Președinte ARF Florești, Vicepreședinte FC Florești

11 iulie

Ina Şveţ  – Antrenor Gloria Edineț

11 iulie 2003 – data fondării Sfântul Gheorghe Suruceni

12 iulie

Alexandr Novicov – Antrenor principal Victoria Bardar Andrei Stasiuc – Vicepreședinte Flacăra Fălești

15 iulie

Mihail Zmeu – Antrenor de copii ȘS Ialoveni

15 iulie 2010 – data fondării Milsami Orhei

18 iulie

Vadim Vitiuc – Președinte Zaria Bălți

Iuliu Caraman – Antrenor Sfântul Gheorghe Suruceni

20 iulie

Alexandru Spiridon – Antrenor secund Șahtar Donețk

Vladimir Veber – Antrenor de portari Victor Stanilesco – Manager în fotbal

21 iulie

Iuri Hodîchin – Antrenor de copii ȘS Bender

22 iulie

Evgheni Savicev – Antrenor Atletico (futsal) Vasile Arlet – Antrenor de futsal

Ion Borza – Vicepreședinte Prut Leova

23 iulie

Alexandr Gheorghiev – Antrenor FC Comrat Victor Doibani – Delegat FMF

Ruslan Muntean – Antrenor de copii Voran Chișinău

24 iulie

Pantelimon Braileanu – Vicepreședinte CF Cricova

24 iulie 2002 – data fondării CF Gagauziya

28 iulie

Vitalie Mardari – Antrenor Real-Succes Chișinău

29 iulie

Vitalii Tarasenco – Antrenor de copii Academia de fotbal Sheriff Tiraspol

30 iulie

Tudor Zaharii – Observator de arbitri FMF

2 august

Igor Popov – UEFA Venue Director

3 august

Ilie Carp – Antrenor selecționer al echipelor naționale

4 august

Ilie Vieri – Antrenor de copii Real-Succes Chișinău

8 august

Nicolae Juravschi –  Președintele CNOS

9 august

Alexandru Novac – Director Executiv Dacia Chișinău

10 august

Viorel Jardan – Director Milsami Orhei

Anatolii Grigorenco – Antrenor de copii ȘS Dubăsari

Dumitru Iurcu – Antrenor de copii Real-Succes Chișinău

12 august

Dumitru Cebotari – Secretar General ARF Ungheni

Victor Sorocean – Membru al Comitetului Executiv FMF, Delegat FMF

Igor Şpaniora – Antrenor Gloria Edineț

14 august

Stepan Ceban – Antrenor regional Sud

15 august

Iurie Bodiu – Antrenor de copii Zimbru Chișinău

18 august

Grigorii Ianeț – Veteran al fotbalului moldovenesc, campion european între juniori Gheorghe Copușciulu – Președintele ARF Vulcănești

19 august

Vladimir Colesnicenco – Antrenor LTPS-2 Academia Chișinău

20 august

Petru Lesnic – Antrenor de portari la selecționatele de juniori Iana Pogarevici – Instructor OFFS

21 august

Vladimir Vusatîi – Selecționerul Moldovei la futsal

Efim Agrici – Președinte ARF Ialoveni, Membru al Comitetului Executiv FMF

Miroslav Primovici – Comentator de fotbal

21 august 2002 – Data fondării Centrului de Pregătire al Selecționatelor Moldovei de la Vadul lui Vodă

24 august

Nicolae Ciornîi  – Președinte Zimbru Chișinău

Vladimir Colesnicenco – Președintele Asociației Presei Sportive din Moldova Vasile Roșioru – Președinte Victoria Bardar, Membru al Comitetului Executiv FMF Vladimir Crasilevschii – Directorul Școlii Sportive Republicane de Fotbal

Sergiu Ciobanu – Inspector federal FMF

25 august

Vazha Tarkhnișvili – Director Tehnic Sheriff Tiraspol

26 august

Valeriu Rusacov – Observator de arbitri FMF

27 august

Igor Dobrovolskiy – Veteran al fotbalului moldovenesc, campion olimpic Andrian Bogdan – Antrenor de portari

28 august

Vsevolod Gîtlan – Director Dava SorocaIgor Popov (2 august) – Venue Director UEFA

2 septembrie

Vasile Gavrilan – Agent de jucători

4 septembrie

Oleg Berladean – Observator de arbitri FMF

5 septembrie

Vadim Boreț – Selecționerul Moldovei U-17

Vitalie Gavrilov – Președintele Comitetului Arbitri al FMF

7 septembrie

Sergiu Chiciuc – Președinte Slobozia Mare

9 septembrie

Vladimir Țincler – Veteran al fotbalului moldovenesc, Membru al Comitetului Executiv FMF

Victor Gușan – Președinte Sheriff Tiraspol

Alexandr Cazarin – Antrenor de copii Codru-Junior Călărași

10 septembrie

Oleg Ogor – Președinte ARF Criuleni

11 septembrie

Ion Caras – Director al echipelor naționale a Moldovei

12 septembrie

Sergiu Iepureanu – Selecționerul Moldovei U-15

13 septembrie

Vasile Poroșenco – Președinte ARF Cahul, Membru al Comitetului Executiv FMF Nicolae Pîrnău – Agent de jucători

14 septembrie

Ivan Dragni – Observator de arbitri FMF

15 septembrie

Sergiu Sîrbu – Veteran al fotbalului moldovenesc

16 septembrie

Anatol Teslev – Veteran al fotbalului moldovenesc Pavel Bacinin – Antrenor de copii

18 septembrie

Eugen Andronachi – Secretar General ARF Ialoveni

20 septembrie

Sergiu Ungureanu – Antrenor de copii CPTF Zimbru Serghei Ragulin – Antrenor Sheriff-2 Tiraspol

Grigore Ciobanu – Antrenor de copii ȘS Moldova Bălți

21 septembrie

Valentin Garștea – Veteran al fotbalului moldovenesc

22 septembrie

Vasile Raico – Membru al Comitetului Executiv FMF

23 septembrie

Vladimir Parnas – Delegat FMF

25 septembrie

Nicolae Lutenco – Antrenor de copii CPTF Zimbru

27 septembrie

Ion Sandu – Veteran al jurnalismului moldovenesc

28 septembrie

Sergiu Urumov – Antrenor de copii ȘS Ialoveni

29 septembrie

Gheorghi Sajin – Veteran al fotbalului moldovenesc, antrenor de copii CPTF Zimbru Veaceslav Cebotari – Observator de arbitri FMF

Alexandru Guzun – Agent de jucători Dumitru Dundev – Observator de arbitri FMF

1 octombrie

Gabriel Arhireu 40 ani – Președinte FC Ștefan cel Mare

Oleg Şoimu – Antrenor de copii CSCT Buiucani Chişinău

2 octombrie

Ghenadie Amelicichin – Antrenor de copii LIRSPS Chişinău

4 octombrie

Alexandru Patraman – Antrenor de copii ŞS Bălţi

5 octombrie

Igor Oprea 45 ani – Director General FC Zimbru Chişinău Ghenadie Grigorișin – Membru al Comitetului Executiv FMF Ion Gudumac – Președinte ARF Leova

8 octombrie

Andrei Vicolaș – Delegat FMF

9 octombrie

Leonid Malai 50 ani – Vicepreşedinte UASM Chişinău

10 octombrie

Ghenadie Palancean – Președinte ARF Ștefan Vodă

Dazmir Djgarcava – Manager al selecționatelor de juniori a Moldovei

Serghei Ursul 30 ani – Manager FC Tiraspol

11 octombrie

Oleg Stoianov – Președinte ARF Taraclia

Victor Golban – Pres.ARF Anenii Noi

13 octombrie

Viorel Onceanu 35 ani – Președinte FC Sîngerei Vladimir Donasian – Antrenor de copii ŞS Bălţi

15 octombrie

Alexandr Orehov – Delegat FMF Ion Carp – Agent de jucători

16 octombrie

Eduard Caraman – Antrenor ŞS Cioburciu

Vladimir Afanasiev – observator de arbitri FMF

17 octombrie

Serghei Nicora – manager CS Politeh Chişinău Viorel Tabarcea – Vicepreședinte FC Sângerei

Vladimir Colbasiuc – Secretar General AFSM

18 octombrie

Alina Stețenco – Antrenoarea selecţionatei feminine U-19

19 octombrie

Ruslan Berzoi – Vicepreședinte FMF

Vladislav Cebotari – Inspector federal FMF

20 octombrie

Iurie Conusevici 65 ani – Preşedintele Asociaţiei Veteranilor de

Fotbal din Moldova

21 octombrie

Ivan Zlatovcen – Vicepreședinte FC Maiak Chirsova Efrosinia Grețu – Președinte FC Prut Leova Anatolie Dudun 60 ani – Președinte ARF Dondușeni

Vlad Copoţ – Preşedinte interimar CF Gagauziya Comrat

22 octombrie

Vladimir Polișciuc – Veteran al fotbalului moldovenesc Evgheni Lipceanschi – Veteran al fotbalului moldovenesc Ion Golban – Veteran al fotbalului moldovenesc

Viorel Crăciun – Antrenor copii Slobozia Mare

Mihai Moraru 35 ani – Antrenor de portari la selecţionatele de juniori ale Moldovei

23 octombrie

Petru Efros 50 ani – Agent de jucători

24 octombrie

Vladimir Piancovschi 75 ani – Veteran al fotbalului moldovenesc Alexandru Mațiura 60 ani – Veteran al fotbalului moldovenesc Sevastian Botnari 30 ani – Inspector federal

Ion Chetrar – Vicepreședinte Zimbru Chișinău

Valeriu Oloieru – Antrenor regional zona Centru

26 octombrie

Victor Vitan – Președinte FC Olan

Piotr Cristioglo – Antrenor de copii Liceul Sportiv din Comrat

Andrei Vicolaş – Antrenor de copii CSCT Buiucani Chişinău

30 octombrie

Piotr Malcov – Președinte ARF Cantemir

2 noiembrie

Serghei Vedernic – Secretar General ARF Anenii Noi Vitalie Carmac – Antrenor portari FC Tiraspol

Leonid Terteac – Veteran al fotbalului moldovenesc Anatolie Minciună – Membru al Comitetului de Apel FMF

3 noiembrie

Iacob Beșleaga  – Director FC Edineț

Mihai Arseni – Delegat FMF

4 noiembrie

Vasile Grigorov – Președinte ARF Nisporeni Petru Langa – Președinte ARF Ungheni

Gheorghe Codița – Antrenor pregătire fizică Zimbru Chișinău Marcel Reșitca – Antrenor secund Veris Chișinău

5 noiembrie

Serghei Sapunji – Vicepreședinte Maiak Chirsova Lennart Johansson– Președinte onorific UEFA

8 noiembrie

Valeriu Pleșca – Președintele Asociației Fotbal Feminin din Moldova Dumitru Sandu – Agent de jucători

9 noiembrie

Vladimir Luchianov – Antrenor de copii ȘS Bălți

Vladimir Aga – Antrenor de copii CSCT Buiucani Chișinău

10 noiembrie

Stepan Ciupciuc – Antrenor LTPS nr.2-Academia Chișinău

11 noiembrie

Gheorghe Brașovschi – Președinte ARF Sîngerei Nicolae Buceațchi – Jurnalist sportiv

12 noiembrie

Anatolie Cupțov – Fost membru al Comitetului Executiv FMF

12 noiembrie 1999 – Data fondării Dacia Chișinău

13 noiembrie

Andrei Jitniuc – Secretar General ARF Soroca

14 noiembrie

Vlad Goian – Antrenor principal FC Tiraspol

15 noiembrie

Iurie Arcan – Veteran al fotbalului moldovenesc

Lilian Popescu – Antrenor principal Veris Chișinău

Ruslan Barburoș – Antrenorul selecționatei Moldovei la fotbal pe plajă

18 noiembrie

Marin Spânu – Delegat FMF

Denis Romanenco – Antrenor de portari Veris Chișinău

19 noiembrie

Mihai Anghel – Prim Vicepreședinte FMF Iurie Plopa – Președinte ARF Basarabeasca

20 noiembrie

Radion Ghilas – Președinte ARF Soroca Vadim Luchian – Antrenor de copii ȘS Căușeni

22 noiembrie

Silviu Vitan – Antrenor Olan Olănești

24 noiembrie

Grigore Cușnir – Primul Președinte FMF

Petru Comendant – Membru Com.Executiv FMF, al doilea Președinte FMF Victor Barîșev – Antrenor de copii Sheriff Tiraspol

25 noiembrie

Veaceslav Rogac – Antrenor secund Zaria Bălți

27 noiembrie

Serghei Ionașco – Antrenor de copii ȘS Narubai Rîbnița

Leonid Bujor – Preşedinte al Federaţiei Sportului Universitar a Republicii Moldova

28 noiembrie

Marios Lefkaritis – Vicepreședintele și Trezorierul UEFA

29 noiembrie

Ion Vlas – Antrenor Rapid Real-Succes Criuleni Alexei Gheorghiu – Secretar General ARF Cahul

1 decembrie

Anatolie Tâmbur – Antrenor Zimbru-2 Chișinău

Nicolae Crăciun – Directorul Centrului de Pregătire al Tînărului Fotbalist Zimbru

2 decembrie

Vasile Dabija – Secretar General ARF Criuleni Valentin Zmeu – Antrenor pregătire fizică Milsami

Alexandr Nosonov – Antrenor de portari CSCT Buiucani

3 decembrie

Alexei Vacarița – Președintele ARF Ocnița

Oleg Silchin – Antrenor de copii ȘS-4 Tiraspol

4 decembrie

Andrian Ixari – Delegat UEFA

7 decembrie

Grigorii Cadîn – Președinte Saxan

8 decembrie

Fiodor Gladchii – Președintele ARF Râșcani

9 decembrie

Vsevolod Voloșin – Veteran al fotbalului moldovenesc

Petru Puțuntică – Președintele ARF Călărași

Mihai Zara – Secretar General ARF Orhei

10 decembrie

Valeriu Sorochin – Observator de arbitri FMF

Victor Veverița – Antrenor de copii ȘSSRF

10 decembrie – Ziua mondială a fotbalului

11 decembrie

Mihail Ciur – Delegat FMF

12 decembrie

Vladimir Gudev – Antrenor de copii Zimbru Chișinău

14 decembrie

Leonid Oleinicenco – Expert pentru criterii financiare în cadrul Comitetului de Licențiere al FMF

Vitalie Mostovoi – Antrenor Academia Sheriff Olga Cușinova – Instructor OFFS

15 decembrie

Victor Goncear – Secretar General ARF Briceni

18 decembrie

Nicolai Panu – Antrenor secund FC Tiraspol Victor Mihailov – Antrenor secund Sheriff Igor Onilov – Antrenor de copii ȘS-4 Tiraspol

19 decembrie

Veaceslav Catcov – Veteran al fotbalului moldovenesc

20 decembrie

Arcadie Andronic – Agent FIFA

21 decembrie

Constantin Tampiza – Fost președinte al FMF Anatolie Ianeț – Observator de arbitri FMF

Anatolie Motornîi – Directorul Centrului de Pregătire al Selecționatelor Moldovei

Emil Caras – Antrenor Nicolae Bunea – Antrenor

22 decembrie

Leonid Ulanov – Veteran al fotbalului moldovenesc Tudor Pușcaș – Secretar General ARF Drochia

26 decembrie

Alexandr Veriovchin – Antrenor de copii ȘS Bender

30 decembrie

Vasile Răilean – Președintele ARF Fălești

[an error occurred while processing the directive]
[an error occurred while processing the directive]